İstanbul’da Kameralı Su Kaçağı Bulma ve Kırmadan, Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapıyoruz ve Su Kaçağı Sorununuzu Çözümlüyoruz. %100 Garantili ve Yerinde Tespit Hizmeti Sağlıyoruz. Kırmadan Su Kaçağı Tespit

İstanbul Su Kaçağı Bulma – Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul’da kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tespiti hizmetimizi Tıkanıklık Merkezi olarak son sistem makinelerimiz ve harika kadromuzla sizlere hızlıca ulaştırıyoruz.

Tıkanıklık Merkezi Olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Nedir? İstanbul Su Kaçağı Bulma ve Diğer İşlemleri Nelerdir?

Ev, iş yerleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde su tesisatlarından sızan ve büyük sorunlar teşkil eden problemleri ifade edecek olursak tüm bu sorunlara yol açan tesisat problemlerine su kaçağı problemi denir. Meydana gelen su kaçağı problemlerine müdahale edilmediği takdirde yani kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapılmadığında, sorunun yaşanmış olduğu yerin çeşitli bölgelerinde daha büyük problemler ortaya çıkabilir.

 

 

İstanbul Su Kaçağı Bulma ve Su Kaçağı Tespiti

Herhangi bir yapının alt ya da yan bölümlerinde su sızıntıları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda tesisat alt yapınızı veya duvarlarınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Bizler sizlere tamda bu noktada, uzman ekiplerimizle İstanbul su kaçağı bulma konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Profesyonel cihazlarımızla yerinde su kaçağı tespit hizmeti veriyoruz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde ya da yukarıda saydığımız mekanlardan herhangi birinde iseniz ve tüm musluklarınız kapalı olduğu halde su sayacınız sürekli dönüyorsa bir yerlerde su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Su sayacınızın sürekli döndüğünü fark etmemiş olabilirsiniz. Hiç birimiz musluklarım kapalı su sayacıma bir bakayım sürekli dönüyor mu demeyiz. Fakat faturalar geldiğinde yüksek tutarları gördüğümüzde sayacın yanına kesinlikle uğrarız…

Faturalar ve sayaç dışında alt komşumuz bir gün kapımızı çalabilir banyosunun tavanının rutubetlendiği şikayetiyle bize gelebilir.  Su kaçağı olduğunda seramikleriniz arasındaki derzler renk değiştirmeye ya da zeminde ister kuru ister ıslak olsun yüzeye su çıkmaya başladıysa bir yerde su kaçağı olduğuna emin olabilirsiniz.

Aslını söylemek gerekirse su kaçağı varlığının tespitini duvarlarda oluşan rutübet izlerinden, ıslaklıklardan kolaylıkla anlayabilir ve tüm bu problemlerin önüne hızlı kararlar alarak geçebiliriz.

Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespitinde %100 Tespit Garantisi ”

Su kaçağı tespitinde, duvarlarda meydana gelen nem, ıslaklık ve akıntılar büyük sorun oluşturmaktadır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapmak oldukça zordur. Kaçağın nereden kaynaklandığı veya hangi duvardan, zeminden geldiği anlaşılmamaktadır. Kimi zaman kırmadan su kaçağı tespiti yaparken gereksiz tadilatlara girilse bile, yine de doğru kaçak tespiti yapılamamaktadır. Kırmadan İstanbul su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tamiri yapmak için su sızıntısı tespit edilen bölgenin net olarak belirlenmesi gerekmektedir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti İle Değerli Müşterilerimize Ekstra Maliyetler Çıkarmıyoruz.

Su Kaçağı Tespit Hizmeti  ve Su Kaçağı Bulma Hizmeti Bizim İşimiz…

İstanbul Su Kaçağı Bulma; Aşağıda sizlere en çok uyguladığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:

  1. Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti yapılır.

  2. Boru kamerası kullanılarak görüntüleme yapılır.

  3. Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılır.

  4. Boyalı su kullanma.

  5. Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme.

  6. Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.

İski İstanbul Su Kaçağı Bulma – Tespiti

İski tarafından su kaçağı tespiti yalnızca iskinin genel alanında olan bölümler için geçerlidir. Eğer su kaçağı sorununuz bina içerisinde ise tesisatçının bu sorunu çözmesi gerekir. Çünkü iski bina içerisine su vermez bundan dolayı iskinin kendi alanının dışındaki bölümler veya meskenler tamamen mülk sahibi ile ilgilidir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit yöntemlerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması nedeni ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve tamir işlemi yaparak sizlere ekstra maliyetler çıkarmamaktadır. Su kaçağı tespiti için özel olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini gerçekleştiren profesyonel ekip, yalnızca o sorunlu bölge ile ilgili işlem yapmakta ve kısa sürede sorunun kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Kırmadan istanbul su kaçağı bulma ve tespit sorunları için sizlere 7/24 destek vermek için hazır olan sitemizi değerlendirebilir gerekli bilgileri alabilir ve kırmadan su kaçağı bulma sorunuzu çözüm için destek alabilirsiniz.

 

Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrarlanmasını önlemek adına en etkili yöntemler kullanılarak titizlikle gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar sayesinde kusursuz bir şekilde sona erdirilmektedir.

Birçok farklı şekilde kendini gösteren su kaçağı sorunlarına zamanında çözüm bulanmazsa ileride çok daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle siz de böyle bir durumda vakit kaybetmeden işin uzmanları ile görüşmeyi ihmal etmeyin.

En İyi İstanbul Su Kaçağı Tespiti Servisi ve 2022 Fiyatları

Su Kaçağı Bulma Hakkında Aklınıza Takılanlar

 

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak veya yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu durum hem zaman kaybına yol açmakta, hem de maddi açıdan insanları zorlamaktaydı. Üstelik su kaçağı sorunu örneğin banyodayken, mutfaktaki tüm tesisat kırılıp dökülürdü ama sonunda sorunun banyoda olduğu tespit edilirdi. Bu durumda da gereksiz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi İstanbul su kaçağı bulma ile alakalı insanların aklına takılan en büyük soru işareti, su kaçağı tespiti sırasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı bulmada da teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji ile birlikte su kaçağı bulma yöntemleri geliştirilmiştir. Alttaki makalemizde su kaçağı bulma yöntemleri nelerdir okuyup öğrenebilirsiniz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti

İstanbul su kaçağı bulma yöntemlerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme nedeni tespit edilir ve buna göre belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır.. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra uzman ekip özverili bir çalışma sonrasında sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı olumsuz etkilemesini önlemektedir.

Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemi için yapılan çalışmaların başında tespit işlemi gelmektedir. Öncelikle kaçak su bulma işlemi için gerekli cihazlar ile tespit yapılır ve kaçak su bulunur. Bu işlemler için ekstra bir ekipmana gerek duyulmaz mevcut ekipmanlarımız ile kaçak su bulma işlemini kolayca yapabiliriz. Bazen uğraştırıcı ve can sıkıcıda olsa tüm su kaçağı sorunlarınız için artık Tıkanıklık Merkezi var.

Su Kaçak Bulma Nasıl Yapılır ?

Su kaçak bulma teknolojik cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden kolayca bulunur. Bu sorun ortadan kaldırmak için tesisat ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermek için her zaman hazırdır. Su kaçak bulma aslında su kaçağı tespiti ile aynı işlemler sonucunda bulunur.

Su Kaçak Tespiti Kim Yapar ?

Su kaçak tespiti İstanbul ilinde genelde su kaçağı tespitçiler ve tesisatçılar yapar. Tesisatçıların ellerinde bulunan kamera vb. tespit cihazları vasıtasıyla su kaçak tespiti işlemleri artık günümüzde kolayca yapılmaktadır. Su kaçak tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimiz. Bizlere ulaşarak hem bilgi alabilirler hemde su kaçağı sorunlarını teknik destek ekibimizle çözebilirler.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemidir. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığıve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş alanlara yayılmadan tamamlanır. Böylece nokta atışıyapılmış olunur.

– Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termalkamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

– Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve tamir edilir.

– Bilinen diğer klasik ve günümüzde kullanımı neredeyse son bulmakta olan yöntemler ise, tüm tesisatı kırmak ve nemlenme meydana gelen alanların direk olarak kırılmasıdır.

Kaçak Su Tespiti Nasıl Yapılır?  ve Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Giderilir?

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelnerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız bünyesinde mevcuttur.